Haber

ABB Meclisi, ANKAPARK’ta oluşan zararı araştıracak

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi, ANKAPARK’ta oluşan zararı araştıracak.

ABB Meclisinin kasım ayı 14. oturumunda, “ANKAPARK’ta oluşan zararın belirlenmesi” konusu tartışıldı.

Meclis Birinci Başkanvekili Fatih Ünal başkanlığında, Belediye Meclisi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda, komisyon raporları ve gündemdeki maddeler oylandı.

Toplantıda, ANKAPARK’ta oluşan ziyanların araştırılarak rapor hazırlanmasına ait Hukuk ve Tarifeler Komitesi Raporu da ele alındı.

Hukuk ve Tarifeler Kurul Lideri ve AK Parti Meclis Üyesi Ercan Kınacı, komiteye daha evvel havale edilen birinci önergede, “3,5 yılda ANKAPARK’ta oluşan zararın tespiti ve bu zararda idarenin kusurlu olup olmadığının araştırılarak, hazırlanacak raporun Meclise sunulması, bu rapor doğrultusunda sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulmasını talep ediyoruz.” denildiğini belirtti.

Bunu değiştirerek Meclise sunmak istediklerini söyleyen Kınacı, “ANKAPARK’taki zararın tespit edilmesi için Hukuk ve Tarifeler Komisyonu tarafından 3 kişilik bilirkişi görevlendirilmesi, bahse konu yerde yapılacak fiziki inceleme sonucunda park ile ilgili zarar tespit raporu hazırlanması, zarar oluşmuşsa müsebbiplerinin belirlenmesi” taleplerini içeren kurul raporunu, Büyükşehir Belediye Meclisinin onayına sundu.

Söz alan CHP Küme Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu ise ANKAPARK ile ilgili mevzunun yargıya taşındığını, uzmanın tespitleri bulunduğunu ve oluşan zararın ortada olduğunu söyledi.

Neslihanoğlu, yargıya taşınan bir hususta Meclisin bu türlü bir yetkisinin olmadığını düşündüğünü belirterek, “Burada böyle bir iddiası varsa, gidip savcılığa suç duyurusunda bulunulur. Savcılık, bilirkişiler kanalıyla gerekli işlemleri yapar. O yüzden katılmıyoruz.” dedi.

Görüşlerin lisana getirilmesinin akabinde Fatih Ünal, AK Parti’li Kınacı’nın sunduğu önergeyi oylamaya sundu. Önerge, oy çokluğuyla kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu