Haber

CHP’de kılıçlar çekildi! İmamoğlu’nu hedef alan Salıcı’ya sert tepki

  • HABER7

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi adaylığında ısrar ettiği ve seçim kampanyasından ziyade ortaklarına masada sandalye dağıtmaya daha fazla zaman ayırdığı seçimde yenilgiye uğraması partisinde büyük kaosa neden oldu.

CHP’NİN POLEMİ KONUSU İMAMOĞLU’NUN VİDEOSU

Yenilginin ertesi günü 29 Mayıs’ta harekete geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘değişim’ ilan ettiği ve üstü kapalı olarak İmamoğlu’na istifa çağrısı yaptığı bir görüntü paylaştı. CHP’nin 5 Kasım’da yeni genel başkanını seçeceği kongreye sayılı günler kala bu görüntüyle ilgili yeni bir polemik başladı.

“BU VİDEO HAZIRLIK SONUCUDUR”

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, “Düşünün, 28 Mayıs akşamı seçimi kaybettik. Üzgünüz, öfkeliyiz, öfkeliyiz. Bazı çevrelerde umutsuzluk var. Daha terimiz soğumadı, 29 Mayıs sabahı başladı. bir değişim videosu. Bu video tek seferde yapılan bir hazırlığın sonucudur. Zihin jimnastiğinin sonucudur.”İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nu devirmek için önceden hazırlık yaptığını iddia etti.

CHP’Lİ ÖZER’DEN SERT TEPKİ: BU SÖZLERİ KINIYORUM

CHP İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer, bu sözlere X hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Özer, Salıcı’nın açıklamalarını üzüntüyle izlediğini belirtti. “Seçimlerde en çok vilayete giden, en çok miting programlayan, düzenleyen, Erzurum’da taşlı saldırıya uğrayan, ‘Kişi bilir’ algısı yaratmaya çalışan Ekrem İmamoğlu hakkında yapılan bu açıklamaların sahibini kınıyorum. kendi işi’.”İfadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

saricakayahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu