Yaşam

Hadise’nin itirazı kabul edildi, Bircan Bali yeniden yargılanacak

Şarkıcı Hadise, Reza Zarrab ile ilişkisi olduğu iddiasıyla şikayetçi olduğu sunucu Bircan Bali’nin beraat kararına itiraz etti ve kendisine hakaret etti. Mahkeme itirazı kabul etti ve Bali’nin yeniden yargılanmasına karar verdi.

Şarkıcı Hadise, sunucu Bircan Bali hakkında, Reza Zarrab ile bağlantısı olduğunu, kendisine hakaret edildiğini, onur, fazilet ve haysiyetini zedelediğini, kendisini yanlış tanıtacak sözler söylediğini iddia ederek şikayetçi oldu. Bali hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, zincirleme şekilde ‘hakaret’ suçundan 3 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Daha sonra İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Bircan Bali, kendisine isnat edilen suçun unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.

Hadise’nin itirazı kabul edildi, Bali yeniden yargılanacak

Bircan Bali’nin beraat kararının ardından Hadise, avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu aracılığıyla karara itiraz etti. Yapılan itirazda, müşteki Hadise’nin Bircan Bali’ye ağır hakaretler nedeniyle toplum önünde küçük düşürüldüğü ve kişilik haklarının ağır şekilde zedelendiği belirtildi. İtirazı değerlendiren üst mahkeme itirazın kabulüne karar verdi. Bircan Bali, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yeniden yargılanacak. – İSTANBUL

silvan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu