Haber

İsrail saldırıları devam ediyor: 4 ev daha yıkıldı

İsrail ordusunun kuşatma altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları beşinci gününde devam ederken, savaş uçaklarının isabet ettiği 4 ev daha yıkıldı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze’nin Beyt Hanoun ve Beyt Lahiya kentlerinde Filistinli ailelere ait iki meskeni hedef aldı. Saldırıda bu iki ev tamamen yıkılırken çevredeki evler de hasar gördü.

İsrail savaş uçakları da Gazze şehir merkezini ve şehrin doğusundaki iki evi daha tamamen yıkmayı hedefledi.

Bombalanan meskenlerde ölü ya da yaralı olup olmadığı konusunda bilgi paylaşılmazken, Filistin kaynakları İsrail’in bugüne kadar düzenlediği baskınlarda yıkılan toplam mesken sayısını açıklamadı.

Ne oldu?

9 Mayıs Salı günü İsrail ordusu, İslami Cihat Hareketi’nin liderliğini hedef aldığını iddia ederek kuşatma altındaki Gazze’ye karşı bir saldırı başlattı.

İsrail saldırılarında 6’sı çocuk 3’ü kadın 33 Filistinli hayatını kaybederken, 32’si çocuk 17’si kadın olmak üzere 93 Filistinli yaralandı.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenler arasında İslami Cihad Hareketi’nin yönetici kadrosundan altı kişi de bulunuyor.

Filistinli gruplar ise bu saldırılara Gazze’den İsrail tarafına binden fazla roket ve havan topu atarak karşılık veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu