Haber

Muratpaşa ile Lomza arasında işbirliği protokolü

ANTALYA (İGFA) – Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi, Kaleiçi Oldtown Festivali’nin katılımcı şehirleri arasında yer alan Polonya’nın Lomza şehri ile ‘İşbirliği Niyeti’ imzaladı. Belge, Lomza’nın kent hakkını elde etmesinin 605. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törenle imzalandı.

Muratpaşa Belediyesi heyeti, Polonya’nın geçmişi 10’uncu yüzyıla kadar uzanan 65 bin nüfuslu Lomza şehrinin 605’inci yıl dönümü törenlerine katıldı. Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali’nin değerli katılımcı kentleri arasında yer alan Lomza Belediye Başkanı Mariusz Chrzanowski’nin daveti ile gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, Lomza Belediyesi ile Muratpaşa Belediyesi arasında İşbirliği Niyet Beyanı imzalandı.

Bildiri ile eğitim, kültür, spor, yerel yönetim ve kültür varlıklarının korunması gibi alanlarda iş birliği ve deneyim paylaşımı ortaya konuldu. Ziyaret sırasında Muratpaşa heyeti, Lomza Devlet Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ulusal Yerel Yönetimler Enstitüsü tarafından düzenlenen “Yerel yönetimlerin uluslararası işbirliğinin yasal ve örgütsel yönleri” konulu konferansa da katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Vural Korkmaz’ın konuşmacı olduğu konferansta, uluslararası işbirliği bağlamında yerel yönetimin geleceği ele alındı.

yesilovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu