Yaşam

Taksim polis ablukasında

Kadınlar bugün İstanbul’da bulunan Tünel Meydanı’nda 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü nedeniyle bir ortaya gelme daveti yaptı.

Kadın derneklerinin yaptığı toplanma daveti, Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından “toplumsal infial uyandırabileceği, iç barışı tehdit edebileceği ve kamu tertibini bozabileceği” gerekçesiyle yasaklandı.

KADINLAR: YASAK KARARINI TANIMIYORUZ

Kadınlar, Beyoğlu Kaymakamlığı’nın eylemi yasaklama kararına tepki gösterdi. Kadın dernekleri tarafından yapılan açıklamada, kaymakamlığın kararının kabul edilmeyeceği belirtildi.

Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından ilan edilen yasak sonrasında Taksim Meydanı, Taksim Tünel Meydanı ve Sıraselviler Caddesi başta olmak üzere İstiklal Caddesi’ne çıkan orta sokaklara polis bariyerleri kuruldu. Kimi sokaklara giriş ve çıkışlar kapatıldı. Taksim etrafında çok sayıda gözaltı aracı ve TOMA bekletiliyor.

VALİLİK: METROLAR ŞİŞHANE VE TAKSİM DURAKLARINDA DURMAYACAK

Öte yandan İstanbul Valiliği de bayanların bir ortaya gelmesini engellemek için bugün saat 15.00’dan itibaren M2 Yenikapı-Hacıosman Metro sınırının Şişhane ve Taksim istasyonları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler seferlerini yapan araçların Şişhane ve Taksim duraklarında durmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu