Haber

Kayseri Yahyalı’ya halı saha müjdesi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Açılış merasimine Kayseri’nin Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Başlı, AK Parti Yahyalı İlçe Lideri Esat Türkmenoğlu, MHP Yahyalı İlçe Lideri Nebi Akkuş, protokol üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan merasimde konuşan Yahyalı İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Başlı yaptırılan halı alandan ötürü Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’a ve Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk’e teşekkür etti.

Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk’te konuşmasında takviyelerinden ötürü Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek ; “ Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz derler. Bizimde Taşhan Mahallemizde izimiz var, gelmeye de yüzümüz var. Taşhan Mahallemizde Selektör binası, kanalizasyon, sathi kaplama, yol genişletme, kilitli parke ve halı saha üzere değerli çalışmaların altına imza attık. Bilindiği üzere kullanan sayısı çok olsun diye biz halı alanlarımızı okullarımızın yanı başına yapmaya çaba ediyoruz. Yeni bağlanan 29 mahalle içerisinde halı alanı yapılmayan mahalle sayısı bir elin parmakları kadar kaldı. İnşallah oralara da yapacağız. Biz ibadet aşkıyla sizler için çalışıyoruz. Allah uğraşımızı artırsın. Bize dua edin. Mahallemize iyi olsun.” Diye konuştu.

Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ise konuşmasında; “ İlçemizin hangi mahallesine gidersem gideyim çok güzel yatırımlar görüyorum. Bunun Belediye Başkanımızın gayretleri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve kurumları harekete geçirmesi vesilesiyle olduğunu düşünüyorum. Çalışanlara, Belediye Başkanımıza ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Mahallemize hayırlı olsun.” Sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde açılışı yapılan halı alanda Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ile Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk öğrencilerle birlikte maç yaptılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu